ללמוד מסחר באמזון – הדרכה בחינם VS. קורס בתשלום – יתרונות וחסרונות

סרטונים ביוטיוב ולמידה אוטודידקטית או קורס דיגיטאלי וליווי אישי/קבוצתי – פעם אחת ולתמיד, בואו נפרוס את כל היתרונות והחסרונות של שתי האופציות, ואתם כבר תעשו את השקלולים שלכם לפני קבלת ההחלטה, אז יאללה יוצאים לדרך:

הדרכה בחינם – יתרונות:

 1. חסכוני: אין צורך בהשקעה כספית, אולי הסיבה הכי ברורה מאליה, אופציה זו תהיה מועדפת לבעלי תקציב מצומצם מאד. חסכון של עוד כמה אלפי שקלים בהחלט יוכלו לסייע בהקצאת כספים נוספים למלאי ראשוני.
 2. אסטרטגיות מגוונות: צפייה במגוון מומחים וערוצים שונים ברשת תחשוף אתכם לגישות, נקודות מבט, טכניקות ושיטות שונות, מהם תוכלו ללמוד ולהרחיב את הידע שלכם כמו כן להצליב מידע.
 3. התחלה מהירה: במרחק של קליק, תקבלו גישה מהירה למידע רחב ומגוון שיעזור לכם להתחיל ללמוד, להבין וליישם מהר.

הדרכה בחינם – חסרונות:

 1. חוסר מבנה: מידע חינמי ברשת לרוב יבוא כפרקים נקודתיים על נושאים ספציפיים, ללא תכנית לימודים או סילבוס מסודרים, מה שמאד יקשה ללמוד אמזון באופן כרונולוגי עם מדריכים והדרכות שלב אחר שלב. כמו כן, תזכרו שזה לא כיף או קל למיין ולזכור מידע מגוון רב ממקורות שונים מה שיוביל ללמידה מפוזרת ולא מיטבית.
 2. מידע מיושן: אמזון הינה פלטפורמת איקומרס מקוונת הדינאמית ביותר בעולם. השינויים, השדרוגים והעדכונים בה הן סופר תכופים, ולכן הרבה מהתכנים החינמיים יהיו לא מעודכנים ולא יתוחזקו באופן קבוע.
 3. איכות ומקצועיות שנויה במחלוקת: בעולם בו, כל אחד עם מחשב ומצלמה יכול לפתוח ערוץ ביוטיוב, בעולם של תעשיית מכירת חלומות משגשגת, יש להיות ספקנים גדולים בכל הנוגע לאיכות והמקצועיות של מגיש החומר במקורות השונים.

קורס/תכנית בתשלום – יתרונות:

 1. תכנים מתעדכנים: קורס או הדרכה בתשלום, תהיה תמיד עדכנית ובקו אחיד עם המדיניות המשתנה של אמזון, אף מרצה/מומחה שמכבד את עצמו לא ירשה לעצמו למכור תכנים ישנים. החשיבות בלהישאר מעודכנים ורלוונטיים בנוף הדינאמי והמהיר של אמזון הוא קריטי להצלחתכם!
 2. למידה מובנית: תכנית לימודים עם מבנה סדור תבטיח לכם הבנה מקיפה שלב אחר שלב. תמיד תוכלו לגוון ולחזק את הידע ע״י תכנים חינמיים ברשת, אבל הישענות על מקור למידה מובנה שתמיד ניתן לחזור אליו ולרץ הלימודי מקונה יתרון גדול.
 3. אחריות ליישום: מלבד העובדה שתשלום עבור מסגרת לימודית הינה מחייבת יותר עבור התלמיד שמרגיש שעליו לפרוט את התמורה עבור התשלום, העובדה גם שבמסגרות אלה ישנה בקרת הבנה סדורה עם שאלונים, בחנים, משימות ושיעורי בית פרקטיים, תורמים להבנה מעמיקה יותר על ידי יישום הידע באופן יעיל וגם דורשת יותר מהתלמיד לעמוד בקצב וליישם.
 4. למידה מזורזת: כמסגרות בתשלום מקנים לתלמיד כלים ומשאבים שנבנו, נחקרו, ונוסו כבר בעבר, הם מקנים למידה יעילה שמבוססת על פרקטיקה וניסיון ומאפשרים לתלמיד לדלג על משוכות ואתגרים פוטנציאלים.
 5. קהילה תומכת: אחד הדברים שתמיד עולים כחשובים מאד לתלמידים היא גישה לקהילה של תלמידים שחולקים את אותו מסע לימודי, קהילה לתמיכה הדדית, מקצועית וסיעור מוחות. כמו לדוג׳ הקהילה של אמזון על טיל. כמו כן, היכולת לקבל מענה מהיר על שאלות, להתייעץ ולקבל הכוונה נוספת היא בעלת חשיבות מכרעת.
 6. דגש על עסק/מותג לטווח רחוק: הכשרה מסודרת בתשלום שמה דגש על הקמת מותג אמזוני כנכס אסטרטגי ואטרקטיבי לטווח רחוק ולוקחת בחשבון אקזיט עתידי ולא הכנסה פאסיבית או כסף קל ומהיר.

קורס/תכנית בתשלום – חסרונות:

 1. השקעה כספית: קורסים או הכשרות איכותיות יכולות לעלות אלפי שקלים ואכן מדובר בהוצאה והתחייבות כספית.
 2. עלות מול תועלת שלילית: לא כל הכשרה בתשלום שווה את העלות שלה. חלקן חסרות תכנים חשובים, הסברים מפורטים דיו, שיעורים פרקטיים וכו׳ ולכן לא תמיד תקלו את הערך המובטח. חשוב לבדוק היטב את המוניטין של המרצה וההכשרה.
 3. למידה מזורזת מדי: קצב לימודים מהיר מדי בתכנית עם זמנים מוגדרים כמו מחנה אימונים פרקטי עשוי לא להתאים לחלק מהתלמידים. אם אתם צריכים זמן להבין וליישם שימו לב שאתם בוחרים בקורס דיגיטלי מוקלט שתוכלו לחזור אליו מתי שרק תרצו.

לסיכום, יש הרבה מידע, קורסים ותכנים חינמיים באינטרנט. לרוב תכנים אלו מהווים מגנט לידים למכירה של קורס יקר יותר או שירות כלשהו, ואם לא אז לרוב הם לא יהיו בנויים לפי לוגיקה מתודולוגית כלשהי שתאפשר לכם ללמוד באמת באופן מסודר. רכישת קורס או הכשרה בכסף מייצרת ההתחייבות שאין שניה לה אצל התלמיד ללמוד וליישם. אמזון של 2023-2024, הינו עולם מרתק אף סבוך, דינאמי ומלא במידע שצריך לדעת לפרטי פרטים. חשוב לרוכש הכשרה מעודכנת, במקצועית ומעשית עד כמה שניתן על מנת לייצר חווית למידה יעילה ואם אפשר לקבל גם יחס אישי מענה לשאלות, דיינו.

 

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד
דילוג לתוכן